در دوره معماری رومی، شیشه نخستین بار بود که مورد توجه معماران قرار گرفت، و در معماری ساختمان ها از آن جهت زیبایی استفاده می کردند. در معماری های امروز نیز شیشه هنوز جایگاه خود را دارند و برای زیبا و شکیل تر شدن معماری و فضای ساختمان ها از آن استفاده می کنند. از مدرن ترین طراحی شیشه می توان به آسانسور شیشه ای اشاره کرد، این آسانسورها با نمایی شیشه ای ساخته می شوند و ظاهری زیبا دارند.

انواع آسانسورهای شیشه ای

کششی و هیدرولیکی

آسانسورهای شیشه ای کششی

مناسب برای ساختمان ها با ارتفاع بلند و توسط سیم بکسل و وزنه طراحی می شوند. کابین شیشه ای باعث می شود که تجهیزات مکانیکی آسانسور دیده شود.

آسانسورهای شیشه ای هیدرولیکی

در این مدل از سیم بکسل و وزنه استفاده نمی شود، مناسب ساختمان هایی با ارتفاع بلند نمی باشد. تجهیزات مکانیکی آسانسور در معرض دید قرار نگرفته.

کابین آسانسور شیشه ای

کابین به کار برده در آسانسور های شیشه بسیار اهمیت دارد,  این کابین ها در دو مدل ارائه می شود.

گرد و مدل مربعی

آسانسور شیشه ای گرد

در این مدل آسانسور، کابین های شیشه ای قوس دار هستندکه درواقع ظاهرشان گرد و یا نیم گردی دارند. کابین های قوس دار در صورتی که از جنس شیشه باشند, معمولا وارداتی هستند, اما اگر کاببن از جنس پلی کربنات باشد در واقع  یک نوع طلق است که برای کابین استفاده می شود که در کشور موجود است.

آسانسور شیشه ای مدل مربعی

مدل دیگر مدل مربعی است که در واقع دیگر حالت گرد یا نیم گرد نیستند,که توسط,تکنسین های شرکت پارس ایمن بالار اندازه گیری می شود,شاسی گیری  توسط تکنسین ها صورت می گیرد. و برای کابینش از شیشه استفاده می شود,معمولا برای مکان های دوطبقه در منزل و شرکت هایی که ظاهر شیک اهمیت دارد بیشتر کاربردی خواهد بود.

ابعاد آسانسور

شرکت افلاک مهر تکنسینی ماهر جهت بررسی محل نصب آسانسور اعزام می کند. تکنسین ما با بررسی محل و اندازه گیری های مورد نیاز ابعاد آسانسور را بدست می آورد تا با کمک این اندازه گیری ها و ابعاد بدست آمده، آسانسوری دقیقا متناسب با محل نصب، طراحی و ساخته شود.

ابعاد آسانسور شیشه ای

درب آسانسور

درب های که برای این آسانسور ها استفاده می شود کاملا اتوماتیک هستند، ابعاد درب بین 70 الی 120 سانتی متری می باشد، که البته این ابعاد با توجه به ارتفاع و اندازه آسانسور متغییر است و در دونوع بدون فرم و فرم دار هستند

درب آسانسور شیشه ای

قیمت آسانسور شیشه ای

مواردی که تعیین کننده قیمت آسانسور می باشند شامل: ابعاد، جنس، ارتفاع ، نوع و مدل آسانسور شیشه است. بعضی از اجزای این آسانسور به دلیل اینکه وارداتی می باشد و به قیمت ارز وابسته است نیز بر قیمت تاثیر می گذارد. به همین دلیل در صورتی که خواهان نصب آسانسور شیشه ای برای ساختمان خود هستید برای کسب اطلاع از قیمت ها با شرکت افلاک مهر تماس بگیرید .

error: محتوای محافظ شده !!