نصب و راه اندازی آسانسور

قبل از هر چیز در نصب آسانسور باید جایگاه آن در ساختمان در نظر گرفته شود. ابتدا تکنسین‌ها با بررسی محیط و نوعِ آسانسور، نقشه‌ی آن را به طور دقیق طراحی می‌کنند. در این مرحله آنها باید دقیق بررسی کنند که در آنجا فضای کافی برای بارگیری وجود داشته باشد. سپس بسته به نوع ساختمان ظرفیت آسانسور و ابعاد کابین را تعیین نموده و در صورت لزوم گزینه‌های دیگری به شما مشتری عزیز پیشنهاد می‌کنیم.

وقتی برای آسانسور تمامی ویژگی‌ها را در نظر گرفتید، مراحل اصلی نصب آسانسور آغاز می‌شود که شامل پنج مرحله زیر است.
  • آماده‌سازی چاهک
  • آهن کشی آسانسور
  • نصب در و ریل آسانسور
  • نصب موتور آسانسور
  • سیم کشی آسانسور

دقت و تجربه کافی در هر مرحله در میزان کیفیت آسانسور موثر خواهد بود. با توجه به اینکه در نصب آسانسور برخی از موارد استانداردی در حین اجرای آسانسور باید توسط سازنده لحاظ شود و اجرای مجدد آن مشمول صرف زمان و هزینه گزافی خواهد بود، لذا توجه شما را به مواردی که در ادامه می آید جلب می‌نماییم.

تجربیات بینظیر کارشناسان شرکت افلاک‌مهر در زمینه نظارت و اجرای عملیات نصب و راه اندازی در تعداد زیادی از پروژه‌های بزرگ داخل کشور، تضمینی قوی برای پیشرفت سریع و ایمن پروژه شماست.

مرحله 1(آماده سازی چاهک)

ارتفاع از روی کف تمام شده آخرین توقف تا زیر سقف خرپشته (سقف موتورخانه) لزوما میبایست با مشورت شرکت افلاک مهر صورت پذیرد؛ ولیکن تحت هیچ شرایطی (مگر در آسانسورهای MRL) نباید کمتر از 6 متر باشد.

تعیین ارتفاع چاهک آسانسور (کف تمام شده اولین توقف تا انتهای چاه یا PIT) لزوما میبایست با مشورت شرکت افلاک مهر صورت پذیرد؛ ولیکن تحت هیچ شرایطی نباید کمتر از 1.5 متر باشد. در کف چاهک صفحه هایی جهت نصب سکو و زیر ریلها نیز نصب می‌گردد که هنگام بتون ریزی نهایی چاهک اعلام می‌شود

ارتفاع از روی کف تمام شده آخرین توقف تا زیر سقف خرپشته (سقف موتورخانه) لزوما میبایست با مشورت شرکت افلاک مهر صورت پذیرد؛ ولیکن تحت هیچ شرایطی (مگر در آسانسورهای MRL) نباید کمتر از 6 متر باشد.

تعیین ارتفاع چاهک آسانسور (کف تمام شده اولین توقف تا انتهای چاه یا PIT) لزوما میبایست با مشورت شرکت افلاک مهر صورت پذیرد؛ ولیکن تحت هیچ شرایطی نباید کمتر از 1.5 متر باشد. در کف چاهک صفحه هایی جهت نصب سکو و زیر ریلها نیز نصب می‌گردد که هنگام بتون ریزی نهایی چاهک اعلام می‌شود.

در صورتی که اسکلت بتونی است:

به منظور مهار آهنکشی و اتصال آن به سازه ساختمان، میبایست در هر طبقه چهار صفحه فلزی (که اتصال قوی به اسکلت ساختمان داشته باشند) در گوشه‌های چاه قرارداده شود.

مرحله 2(آهنکشی و ریل‌گذاری)

پس از نقشه برداری این مرحله ابتدایی‌ترین مرحله‌ی اجرایی در راه‌اندازی یک آسانسور است. در این مرحله اسکلت‌ها و شاسی درون چاهک نصب می‌شود. در اینجا از تیرآهن، نبشی، پلیت، ناودانی و.. استفاده می‌شود.

دیوار کشی و سیمان کاری دور چاه آسانسور که الزاما می‌بایست پشت کلاف آهنکشی اجرا گردد، به نحوی که روی کلافها آزاد و تمیز باشد و حتی الامکان عایق انتقال صدا باشند.

نکته: به هیچ عنوان در سمت درب آسانسور پیش از نصب درب، دیوارکشی انجام نپذیرد.

نایلون پیچ کردن ریل‌ها جهت حفاظت در برابر رطوبت و آلوده شدن به مصالح ساختمانی الزامی است.

ذکر این نکته هم لازم است که آهنکشی چاه باید پوشش ضد زنگ داشته باشد. 

در تمامی دوره نصب آسانسور به جهت وجود پرتگاه در مقابل فضای درب‌های آسانسور، نصب حفاظ ایمنی مقابل درب‌ها و فضاهایی که حالت پرتگاه دارند، توسط سازنده الزامی است.

مرحله 3(نصب درب‌های قطعات)

جهت نصب درب‌های طبقات می‌بایست خط تراز کف تمام شده روی آهنکشی و همچنین مشخص نمودن خط گونیای ساختمان، توسط سازنده مشخص گردد.

نایلون پیچ کردن فریم درب‌ها جهت حفاظت در برابر رطوبت و آغشته شدن به مصالح ساختمانی، الزامی می‌باشد.

هنگام پوشش اطراف دربهای طبقات از طرف داخل چاه می‌بایست دقت لازم بعمل آید که پلاستر سیمان سفید از چهارچوب و فریم در به درون چاه پیشروی ننماید.

در درب‌های اتوماتیک:

در قسمت پوشش مابین دربهای طبقات از طرف چاه، فاصله پلاستر دیواره داخلی چاه با لبه داخلی درب طبقه می‌بایست 30 تا 40 میلیمتر باشد.

محل قرارگرفتن پنل شستی احضار طبقات الزاما می‌بایست با مشورت شرکت آسانسور افلاک مهر مشخص گردد. فقط در صورتی که پنل شستی  طبقات از نوع توکار انتخاب شود، نصب قوطی قبل از سنگکاری و گچکاری الزامی می‌باشد.

مرحله 4(موتورخانه آسانسور)

لوله‌های مصرفی در تعبیه سوراخ‌های دال بتونی میبایست پلاستیکی یا فلزی باشد و میزان بیرون زدگی از سطح تمام شده دال حداقل 5 سانتی متر در نظر گرفته شود.

نقشه بتن ریزی سقف چاه توسط شرکت افلاک مهر ارائه خواهد شد.

از روی دال بتنی تا زیر سقف موتورخانه حداقل می‌بایست 180 سانتیمتر ارتفاع مفید باقی بماند.

درب موتورخانه باید حداقل عرض مفید 80 سانتیمتر و ارتفاع مفید 200 سانتیمتر را داشته باشد و به سمت بیرون از موتورخانه باز شود. به جهت تهویه هوای موتورخانه می‌بایست قسمت شیشه خور درب بجای شیشه با ورق پانچدار پوشش داده شود. همچنین در صورتی که درب موتورخانه در فضای آزاد پشت بام باز نشود و در راهرو یا پاگرد راه پله باز شود، میبایست هواکشی بوسیله ورق پانچدار حداقل به ابعاد 50 در 50 سانتیمتر در یکی از دیواره های موتورخانه به سمت فضای آزاد ایجاد گردد.

کابل کشی برق سه فاز تا موتورخانه

کابل کشی برق سه فاز تا موتورخانه و نصب تابلو برق برای آسانسورهای تا ظرفیت 6 نفر با کابل 5 در 6 و در ظرفیت‌های بالاتر با مشورت شرکت افلاک مهر انجام پذیرد.

نمای کلی چاه آسانسور